Neler yeni

Age of Empires 2 Fillere Karşı Savunma Taktikleri

farmasiyen

Normal Üye
Katılım
21 Mar 2020
Mesajlar
149
age-of-empires-2-fillere-karşı-savunma-turkgame.jpgAge of Empires 2 oyununda fillere karşı nasıl savunma yapılır? Persians fillerine karşı savunma taktiklerini anlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi Age of Empires 2 oyununda bazı ırklar fil geliştirebiliyor. Bu geliştirilen filler de çok güçlü oluyorlar. Ancak fillerin de zayıf noktaları var.

AGE OF EMPİRES 2 FİLLERE KARŞI SAVUNMA TAKTİĞİ

Öncelikle bir rakibi indirmeden önce onun en zayıf olduğu şeyin ne olduğunu bir düşünün. Mesela filler çok güçlüler ve zırhla kuşanmışlar haliyle onları öldürmek çok zor ancak oyuna sadece zırh ve vuruş gücü olarak bakmayın. Aynı zamanda mesela hız gibi faktörler de çok önemli. Filin mesela en zayıf noktası ne diye düşündüğünüzde çok yavaş olması kendisini hemen ele veriyor. Bu demek oluyor ki fillere karşı hızlı bir birlikle savaşmamız gerekiyor. Aynı zamanda yavaş olan bir düşmana karşı ne kadar fazla kale, top kulesi kullanırsanız o kadar iyi. Haliyle filler de yavaş olduklarından bir kale ve top kulesi dolu bir tampon bölge oluşturun. Bu bölgede öncelikle kalenize okçular yerleştirin.


Özellikle fillere karşı galip gelmek amacıyla Britons ırkının uzun okçularını yani elite longbowman askerlerini kullanabilirsiniz. Bu okçular hem hızlı hareket ediyorlar hem de uzun okları sayesinde hedefleri çok uzaktan dahi vurabiliyorlar. Haliyle filler size yaklaşana kadar uzun okçularınız onları perişan edecektir. Tabii yeterli sayıyı topladığınız taktirde bu geçerli. Hem kalelere okçu yerleştirip, hem de kalelerin önünde uzun okçularınızı konuşlandırarak fillere karşı büyük bir savunma başarısı yakalayabilirsiniz.

Fillerin en büyük düşmanlarından birisi de oyunun en ucuz birliklerinden birisi olan pikemanlardır. Mızraklarıyla fillerin korkulu rüyası oluyorlar.

Age of Empires 2 Hızlı Gelişim Taktikleri İçin Tıklayın
 

Benzer konular

Google ads alanı