Neler yeni

Age of Empires 2 HD: The Forgotten Oyun Rehberi

farmasiyen

Normal Üye
Katılım
21 Mar 2020
Mesajlar
149
age-of-empires-ii-hd-the-forgotten-turkgame-1.jpg

Age of Empires 2 HD: The Forgotten Oyun Rehberi 3

Age of Empires 2 HD: The Forfotten isimli DLC hakkında rehber yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Age of Empires serisi bildiğiniz gibi strateji oyunları hususunda çok ünlü bir seri. Ve bu serinin zaman zaman çeşitli DLC versiyonları sunuluyor. Age of Empires 2 HD: The Forgotten isimli DLC de en hatrı sayılır ek paketlerden biridir.

AGE OF EMPİRES 2 HD: THE FORGOTTEN REHBERİ

Bu oyunda normal Age of Empires 2’ye göre çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Mesela normal versiyonda nüfus en fazla 200 olabiliyordu. Ancak gelen bu ek paket sayesinde 500’e kadar birim eğitebiliyorsunuz. Tabii bu rakama yine işçilerin de dahil olduğunun altını çizelim. Bunun dışında oyunda standart Age of Empires 2’de olmayan pek çok harita ve pek çok ırk yer almakta. Tabii eklenen yeni görevleri de unutmamak gerekiyor.


Oyunun başlangıç aşamasında AI ve Original AI yazılarına çok dikkat edin. Çünkü bu yazılar yapay zekanın stratejisini ifade ediyor. Original AI, tahmin edeceğiniz üzere normal oyunda bulunan yapay zeka. Ancak AI seçtiğiniz zaman DLC yapay zekası devreye giriyor ve bu konuda yaptığımız test doğrultusunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim; AI kesinlikle çok daha zor. AI’nin standart zorluk seviyesi bile Original AI’nin en zor seviyesinden daha kuvvetli.

Bunların dışında normal oyundan çok daha fazla ham madde ile oyuna başladığınızın da altını çizelim.
 

Benzer konular

Google ads alanı