Neler yeni

Haberler & Güncellemeler CS GO Source 2 Güncellemesi Hakkında Bilinenler ve Detayları

+Script

Stajyer Moderatör
Katılım
16 Eki 2020
Mesajlar
59
Konum
Sivas
1602855807148.png
CS GO SOURCE 2 GÜNCELLEMESİ HAKKINDA BİLİNENLER VE DETAYLARI

Merhabalar forum üyeleri, bugün sizlere Valve’ın CS GO Source 2 güncellemesi hakkında bilinenlerden ve bu güncellemenin detaylarından bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere CS GO’nun yapımcısı Valve şirketi geçtiğimiz zamanlarda CS GO’nun oyun motoruna yapılacak bir güncelleme ile birlikte oyunda köklü bir güncellemeye gideceğinin sinyallerini vermişti. Valve’in uzun zamandır kullandığı ve CS GO da dahil olmak üzere pekçok oyununda kullandığı Source oyun motorunun günümüz teknolojilerine sahip bilgisayarlarda dahi tam performans verememesi üzerine Source 2 oyun motoruna geçilmesi ve bu şekilde kullanıcıların daha yüksek performans ve grafik değerleriyle oyunun deneyimlenmesinin sağlanması Valve yetkilileri tarafından planlanmaktaydı.Bu güncellemenin gelmesi ile birlikte oyun üzerindeki güncellemelerin tutarlı bir biçimde oyunu geliştirmesi planlanmaktaydı. Hatta dünya genelinde ünlü pekçok CS GO oyuncuları henüz Valve açıklama yapmadan önce Source 2 oyun motoru güncellemesine ait pekçok kod satırını sosyal medyada paylaşmıştı. Ardından Valve yetkililerinin de bu durumu teyit etmesiyle birlikte CS GO oyuncuları da bu güncellemeye kesin gözüyle bakmaktaydı.

Peki Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Ancak son iki ay içerisinde bazı forumlarda ve sosyal medyada bu güncellemenin iptal olacağına dair birkaç söylenti çıktı. Yine geçtiğimiz aylarda Valve News Network’un kurucusu olan Taylor McVicker tarafından yapılan açıklamada Valve şirketinde çalışan bir tanıdığından aldığı bilgiler doğrultusunda Source 2 güncellemesinin yönetiminin aldığı karar doğrultusunda iptal edildiğini iddia etti. McVicker canlı yayınında yaptığı açıklamada iptal kararının ardında topluluk ögelerinin oyun geliştiricileri tarafından Source 2 oyun motoruna transfer işleminin zor olmasının olduğunu açıkladı.Ayrıca oyun geliştiricilerin bu konu üzerinde çalıştıklarını ve sorun çözüldüğünde Source 2 güncellemesinin 2021 yılına doğru gelebileceğini de belirtti.
 

Benzer konular

Google ads alanı