Neler yeni

Sorun & Çözüm Discord Mikrofon Sorunu

admin

Yönetici
Kurucu
Katılım
18 Ağu 2019
Mesajlar
339
Konum
Kocaeli
Web sitesi
www.oyunlab.net
Discord Mikrofon Çalışmama Sorunu
Bu sorun genelde şu şekilde olmaktadır.Normalde mikrofon bilgisayarınız tarafından görülmektedir.Hatta oyunlarda ve diğer programlarda,uygulamalarda çalışmaktadır.Ama Discord’ta maalesef mikrofon görülmemektedir.Kısacası uygulama mikrofonu tanımamaktadır.Şimdi bu sorunu ortadan kaldıran bir çok çözüm yolunu sizlere sunacağız.Buyrun ilk çözüm yolumuzla başlayalım.

1- Tamir Edici Programlar
Bilgisayarınıza Advanced System Care benzeri programlar kurarak sistem bakımı yapabilirsiniz.Bu tür programlar bilgisayarınızda ki bütün hataları bulur ve onları onarır.Öncelikle bunu deneyebilirsiniz.Ya da diğer maddelerde size en kolay gelen çözümü deneyebilir sonra diğerlerine bakabilirsiniz.Bir çok sistem bakımı sağlayan ücretsiz program mevcut arkadaşlar bunları yükleyip hataları onarabilirsiniz.Bu çözüm genelde işe yaramaktadır.Taramadan ve bakımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı da unutmayın.


2- Driver Güncelleme
Driver derken tabi ki Audio Driver’dan bahsediyoruz.Ses sürücüsünü güncellemekte bu sorunu yüksek bir ihtimal ile ortadan kaldırmaktadır.Driver Booster isimli program ile sürücülerinizi rahatlık ile güncelleyebilirsiniz.Güncelleme bittikten sonra bilgisayarınızı yenide başlatmayı da unutmayınız.

3- Discord Ses Ayarlarını Düzenleyin

Bir diğer çözüm ise Discord ses ayarlarından düzenleme yapmaktır.Bunun için yapmanız gereken şey ayarlara tıklamak.Oradan Ses ve Görüntüye tıklamak ve açılan sayfada en altta “Ses ayarlarını sıfırla” butonuna tıklayın.Sonra Discord’u kapatıp tekrar açın ve deneyin.Buda işe yarayabiliyor.

4- Çıkış Yapmak
Bir diğer işe yarayan sorun ise oldukça basit.Tek yapmanız gereken şey Discord uygulamasından hesabınızın çıkışını gerçekleştirmek ve tekrar hesabınız ile giriş yapmak.Bazı forumlarda işe yaradığı söyleniyor.Denemenizde fayda olacaktır.

5- Yönetici Olarak Çalıştırın
Diğer etkili çözümlerden biri de Discord uygulamasını kapatmak ve onu yönetici olarak çalıştırmaktır.Bunun için Discord uygulamasına sağ tıklayın ve açılan pencerede “Yönetici olarak çalıştır” kısmına tıklayın.Bu çözümde oldukça işe yarayan çözümlerden biridir.

6- Ses Giriş Hassasiyeti
Discord mikrofon çalışmama sorunu çözümlerine devam ediyoruz.Sırada bir başka çözüm yolu var.Eğer bas konuş kullanmıyorsanız.Bas konuşu aktif deneyebilirsiniz.Ya da ses ayarlarında bulunan “Giriş Modu” kısmında bulunan “Ses Etkinliği” isimli yere tıklayın ve açılan pencerede “Giriş hassasiyetini otomatik olarak belirle” seçeneğini kapatın.Kapalı ise de açarak deneyin.

7- Özel Kullanım Modu

Bir diğer çözüm yolu ise Özel kullanım moduna ayar çekmektir.Öncelike bilgisayarda sağ en alt kısımda bulunan ses sembolüne sağ tıklıyoruz ve kayıt bölümüne geliyoruz.Oradan kullandığınız mikrofona (yeşil renk ile gösterilir) sağ tıklıyoruz ve özelliklere tıklıyoruz.Açılan pencerede “Gelişmiş” kısmına tıklıyoruz.Orada “Özel Kullanım Modu” bölümünü göreceksiniz.Eğer orada ki 3 kutucukta işaretli ise işaretleri kaldırın ve onay verin.Eğer hiç biri işaretli değilse hepsini işaretleyin ve onay verin.Yapmanız gereken bu.
 

Batuhan

Normal Üye
Katılım
26 May 2020
Mesajlar
1
Konum
Canakkale
merhaba bende bu sorun hem csgo da olssun hem dıscorda olsun devam edıyor . laptopa format atmayı dusunuyorum yotube da yapılan cogu seyı yaptım ama olmadı. Gizlilik ayarlarına girilmiyor hemde
 

Benzer konular

Google ads alanı