Neler yeni

Euro Truck Simulator 2 - ETS2 Kendi MP3 Radyonu Yapma - Rehber

Falcon

Normal Üye
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
70
1569204109141.png

Bilgisayarınızdaki Mp3leri Oyun içerisindeki radyodan dinleme şansınız mevcut. Bunu nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Belgelerim Klasörü içindeki live_streams.sii yazan dosyanın yediğini alın. Daha sonra live_streams.sii dosyasını notped ile açınız. açtığınız dosya içindeki kodları siliniz. Aşağıda gösterdiğim gibi kodları yazınız.

Kod:
SiiNunit
{
live_stream_def : _nameless.031D.3548 {

stream_data[]: ""

stream_data[]: ""

stream_data[]: ""

}

}
Şimdi en önemli kısıma geldik. Şimdi bilgisayarınızdaki müzikleri bu dosya içinde nasıl göstereceğinize. Öncelikle bilgisayarınızdaki müziklerin olduğu klasör ve dinlediğiniz mp3lerde de Türkçe karakter (Ş İ Ç Ö Ğ Ü gibi) olmamasına dikkat ediniz. Aksi halde radyonuz çalışmayacaktır. Türkçe karakter sorununu hallettikten sonra, sıra geldi mp3leri live_streams.sii dosyası içine eklemeye;

Yukarı tarafta verdiğim kod içindeki stream_data[]: "" yazan yerin "" ile ayrılmış kısımının içine mp3 lerin bulduğu yolu atmış olacağız. Dilerseniz bir örnekle hemen açıklama yapayım.

stream_data[]: "file:///C:/Users/mypc/Desktop/Muziklerim/Gulsen-Bangir-Bangir-63875.mp3|Gulsen Bangir Bangir|Pop|TR|128"

Yukarıdaki gibi aynı şekilde doysa uzantısını yaparsanız, mp3 radyonuz normal radyo kısımında rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra dosyayı kayıt edin. Daha sonra ETS 2 ye girin. Radyonuzu açın ve müzikleri dinlemeye başlayın.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey bilgisayarındaki mp3lerin kısa yolunun Örnekteki gibi file:///C:/Users/mypc/Desktop/Muziklerim/Gulsen-Bangir-Bangir-63875.mp3 gibi olması gerekmektedir. Birde Türkçe karakter kullanmamanız gerekmektedir.​
 
Google ads alanı