Neler yeni

Europa Universalis 4 Türkçe Yama İndir

Der Meister

Normal Üye
Katılım
16 Mar 2020
Mesajlar
95
Europa Universalis 4 Türkçe Yama İndir (1).jpg


Merhaba millet!
Strateji oyunları piyasasındaki dev oyunlardan biri olan EU 4'ün Türkçe yama konusu ile karşınızdayım. Oyun 4 dili destekliyor ve tonlarca DLC'si var. Fakat ne yazık ki Türkçe dil paketi yok. Fakat oyuncuların her şeye çözümü vardır, işte çözüm.

Bugünkü konumda, sizlere EU 4 Türkçe yamasını nasıl indirip kurabileceğinizi göstereceğim.


Europa Universalis 4 Türkçe Yama İndir (2).jpg


EU 4 her ne kadar 2013'te çıkmış olsada, izleri hala duruyor gibi görünüyor. Üstelik oyunun tamı tamına 29 DLC'si var. Oyun mükemmel bir strateji oyunu, fakat ne yazık ki Türkçe dil seçeneği yok. Fakat böyle küçük bir sorun, biz oyuncuları nasıl engelleyebilir? Hemen aradık, taradık ve bulduk. İşte indirme ve virüs tarama bağlantısı.

v1.25.1_Europa_Universalis_IV_Türkçe_Yama.rar

Europa Universalis IV Türkçe Yama :: Cheviri

Bu yama oyunu neredeyse tamamen Türkçe haline getiriyor. Fakat önemli bir husus var. İngilizce dil paketinin üzerine yüklendiğinden, dosyaları tekrar değiştirmeden İngilizce - Türkçe dilleri arasında değişim yapamazsınız. Kurulumu anlattıktan hemen sonra onuda anlatacağım.

İndirdiğiniz dosyayı açın ve ilk klasördeki "gfx, localisation, pdx_launcher" klasörlerini direkt olarak oyunun ana klasörüne atın. Eğer korsan oynuyorsanız Program Files dizininde olacaktır. Fakat eğer Steam'den indirerek oynuyorsanız şu dizindedir: C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\Europa Universalis IV
Dosyaları attığınızda oyun Türkçe olacaktır. Fakat hala Türkçe olmadıysa oyuna girmeden önce sol alttan Türkçeyi seçebilirsiniz.

Eğer Türkçeden İngilizceye geçmek istiyorsanız da indirdiğiniz dosyadaki "Orjinal İngilizce.rar" arşivinin içindeki dosyaları oyunun ana dizininde bulunan "localisation" klasörü içine atın. Böylelikle oyun tekrar İngilizce olur.


Europa Universalis 4 Türkçe Yama İndir (3).jpg


Son olarak, bu yamanın uyumlu olduğu EU 4 sürümünün v1.25.1 olduğunu ve yamanın 14 Haziran 2016'da çıktığını hatırlatalım. Ayrıca EU 4 ile ilgili işe yarar bağlantıları aşağıdan bulabilirsiniz. İyi oyunlar dilerim.​
 

Benzer konular

Google ads alanı