Neler yeni

Rehber Haritalarda Kilit Noktalar

samutm

Normal Üye
Katılım
9 Eyl 2019
Mesajlar
100
Merhaba arkadaşlar bu konu da haritalarda oynarken sıkça gittiğim ve faydasını gördüğüm noktaları sizinle paylaşacağım.

Talim odasına tek kişi girilemediğinden ve yaz sezonu benim iş yeri çok yoğun olduğundan screen shotları birer birer kendim çekmedim. İnternetten bulabildiğim kadarını burada açıklaması ile paylaşıyorum. Görsellerin üzerine tıklayarak büyük ölçek de görebilirsiniz.

Harita: Cliffs (Güney den başladığınızda)
1568085045794.png
Hızlı orta ve hafif tanklarla maç başında pozisyon almaya giden düşman araçlarına yandan atış imkanı sağlayan bir nokta. Arty atışlarına açık ve risk faktörü olan bir konum.
1568085080087.png


Kamuflaj faktörü yüksek araçlarla ileridek ağaç ve çalılara 15 metre mesafe koyarak maç boyunca orta tepedeki düşmanları cezalandıra bilirsiniz. (İnanılmaz etkili)
(KUZEYDEN BAŞLADIĞINIZDA)

1568085133586.png

Orta sınıf tanklarla hem arty den korunup hem de pozisyon almaya giden ağır tanklara yandan atışlar yapabilirsiniz. (Sadece maç başında kısa süreliğine etkili) (Ayrıca hafif araçlar için çok riskli)

1568085161509.png

Yukarıda resmini verdiğim noktanın biraz solunda bulunuyor. Bu noktanın farkı öndeki tümsekte gövdenizi tamamen kapatabiliyorsunuz ve aynı şekilde ağır tanklara yandan atış imkanınız var. Güçlü taret zırhı olan (ıs7) gibi araçlar için baya etkili bir pozisyon. Kötü tarafı arty için kolay hedef....

Harita: El Halluf
1568085195486.png
Tamamen arty koruması sağlayan bu noktadan taret zırhı iyi olan ve silahı aşağı bakabilen araçlarla maç başında (A) köşesine gitmeye çalışan araçlara yandan atışlar yapabilirsiniz. Özellikle palet kırmaya yönelik atışları tavsiye ederim. Aynı nokta karşı taraftan spawn olunduğunda da kullanılabilir.

Harita: ENSK
1568085234691.png
Görüş mesafesi iyi olan araçlarla düşman tanklarını maç başında spanw noktasından şehre giderken yandan yakalayabilirsiniz. Bu noktanın benzeri haritanın diğer tarafında da mevcut.

Harita: Erlenberg (Güneyden başladığınızda)
1568085296279.png

Çok ileride ve risk faktörü yüksek bir pozisyon. Buraya maç başında hızlıca gitmeden önce takımınızdan bir kaç aracın sizle olduğundan emin olun. Fakat bir kere bu noktaya sahip olduğunuzda özellikle t62a gibi taret zırhı iyi araçlarla gövdenizi tamamen saklayarak düşmanı geri çekilmeye zorlayabilirsiniz. (Ayrıca artinin konuşlandığı sağ üst köşeye fazla yakın olduğundan buraya ateş edemiyorlar sanırım. Çünkü burada arty tarafından ben hiç rahatsız edilmedim.)

Erlenberg (Kuzeyden başladığınızda)
1568085331378.png

Çok etkili bir nokta. Özellikle takımın çoğunluğu neredeyse her maç bu tarafa geliyor. Yani arkanızda garanti desteğiniz ver. Bu noktadan şato tarafına gitmek isteyen araçları maçın hemen başında kendi takımınız için gösterebilirsiniz ancak genelde pasif gözcülük için iyi bir nokta. Ateş edip bir kere spotlandığınızda arkasına saklanacak kaya, ev gibi cisimler yok. Önde ki çalıya 15m mesafe koyarak etkili atışlar da yapılabiliyor. (Arty için kolay hedef ama zaten sadece maç başı için iyi bir nokta yani arty tehlikesi düşük.)

Swamp (Güneybatı)
1568085420614.png


Bu harita da H-5 noktası başlangıç için hep iyidir. Solunuzda ki tepe sizi arty atışlarından korurken önünüzde ki çalının gizlilik faktöründen yararlanarak karşı takımın köprüyü geçmeye çalışan oyuncularını pataklayabilir siniz. (Eğer kuzey doğu noktasından maça başlarsanız köprüyü geçmeye çalışmayın yüksek ihtimalle iyi sonuçlanmaz)

Stalingrad (Güney)
1568085461219.png

H-1... Hem kmt lerden kotunup hem de karşıda ki düşmanlardan ön-alt gövdenizi saklayabileceğiniz bir nokta. Ancak en yüksek seviye olarak maça katılmadıysanız tavsiye etmiyorum çünkü genellikle yüksek zırh değerlerine sahip ağır tankların kapışma mekanıdır.
 

Ekli dosyalar

Google ads alanı