Neler yeni

Rehber Hearts Of Iron IV Eğitim Serisi: Temel Başlangıç

Der Meister

Normal Üye
Katılım
16 Mar 2020
Mesajlar
95
Hearts Of Iron IV Eğitim Serisi: Temel Başlangıç

Hearts Of Iron IV Paradox’un oyunlarından bir tanesi. Biliyorsunuzudur ki Paradox’un çıkartığı bir sürü oyun vardır örnek vericekisek Europa Universelis IV gibi strateji oyunlarının yaratıcısı olan Paradox’un oyunu olan Hearts Of Iron IV nasıl oynanacağını ve inceliklerini anlatacağım.

Bu günkü konuda temel olan sanayi, araştırma, oyunun temel kontrolleri ve focuslara bakacağız. İlk öncellikle oyunun kısa bir hikayesini anlatayım İkinci Dünya Savaşında geçen bu oyunda 3 taraf var komünistler (Sovyetler), faşistler (Nazi Almanyası) ve demokratik olanlar (Fransa,İngiltere) bu taraflardan birine gitmek oyunun tarihini değiştirecektir örneğin Almanyaya savaşı kazandırabilirsiniz ama bunun için önümüzde çok yol ve engel var öğrenmemiz gereken her şeyi öğrendikten sonra dünyanın fethine başlayabiliriz (muhahaha)

Temel Kontroller

Temel kontroller basit ve oyundaki akıcılığı sağlıyacaktır. Zaman sağ üst köşede bulunur beş ayrı hız modu vardır bir en yavaş ve beş en hızlıdır. Space yani boşluk tuşu zamanı durdurur.


Hearts Of Iron IV Eğitim Serisi (1).pngHearts Of Iron IV Eğitim Serisi (2).png


Sanayi

Sanayi gelişmenizde en temel öğedir öncelikle birkaç askeri fabrika inşa ederek silah, top, yardım kiti tarzı eşyaları ordunuza katarak ordunuzu güçlendirip artanlarla ise de yeni birlikler eğitebilirsin sanayi kısmına gelerek yeşil fabrikayı seçtikten sonra (Military Factory) istediğin alana tıklayarak fabrikanın inşasına başlıyabilirsin fakat ne kadar fazla sivil fabrikan varsa o kadar hızlı fabrika inşa edersin. Sivil fabrikalar turuncu renktedir ve İngilizce üstünde (Civillian Factory) yazar.


Hearts Of Iron IV Eğitim Serisi (3).pngHearts Of Iron IV Eğitim Serisi (4).png


Araştırma

Araştırma kısmı ise teknolojilerinizin geliştirmenizi sağlar örneğin nükleer teknolojyi araştırıp düşmanlarınızın kafasına atabilirsiniz. Araştırma kısmı basittir fakat araştırma üzerinde yazılan araştırma tarihine dikkat etmelisiniz.


Focuslar

Focuslar ülkenizin öğrenicekleridir focuslar 70 gün sürer ve ülkenize çeşitli şeyler kazandırır ama birkaç çeşit focus ağacı vardır bu durumda majör ve minör olarak ikiye ayrılır majörler yani savaşa katılmış olanlar ve minörler Türkiye, Yunanistan gibi ülkeler minör ülkelerin focus ağaçları aynıdır fakat majör ülkelerin her birinin focus ağacı farklıdır. Focuslar size politik güç insan gücü ve fabrika kazandır veya araştırmalarda sürenin kısalması gibi olaylar.


Hearts Of Iron IV Eğitim Serisi (5).png
 

Benzer konular

Google ads alanı