Neler yeni

Klanlar Başlangıç Rehberi

farmasiyen

Normal Üye
Katılım
21 Mar 2020
Mesajlar
149
klanlar-başlangıç-rehberi2-turkgame.jpg
Klanlar Başlangıç Rehberi 1

Popüler tarayıcı oyunlarından Klanlar, ilk oynayanlara epey karışık geldiği için sizlere bir başlangıç rehberi hazırladık. Amacımız oyunun temel bazı kavramlarını sizlere aktarabilmek.

Klanlar, eski adıyla Klan Savaşları olarak bilinir. İnternet üzerinden oynanan, aynı zamanda mobil uygulama sürümü de bulunan Klanlar, strateji oyunudur. Oyunda amacınız bir köy kurup onu geliştirmek ve aynı zamanda dış tehditlerden korumaktır.

KLANLAR BAŞLANGIÇ REHBERİ

Klanlar oyununa yeni başlayan biri oyunun bazı temel kavramlarını epey karıştırabiliyor. Bu içeriğimizde amacımız size bu temel kavramları izah edebilmektir. Oyunun başlangıç ekranında ilk olarak karşınızda ufak bir köy görürsünüz. Bu köyde gelişimlere başlamak için ana bina isimli binayi kullanmanız gerekiyor. Köyünüze çeşitli binalar inşa etmelisiniz. Mesela üretim bölgelerinizin seviyelerini arttırarak daha yüksek saatlik hammadde üretimleri elde edebilirsiniz.


Saatlik hammadde üretimleri hemen köyünüzün sağ tarafında yer alan panelde alt alta bir şekilde yazıyor olacaktır rahatlıkla görebilirsiniz. O rakamlar, saatte hangi hammadde türünden kaç birim üretildiğini ifade eder. Peki hammaddeler ne işe yarıyor? Köyünüz hammadde ürettikce binalar inşa edebiliyor, köyünüzü savunacak askerler yetiştirebiliyorsunuz. Hammadde türleri ise odun, kil ve demirdir. Bazı birimler fazla odun isterken bazıları fazla demir ister mesela. Bu da hammadde seviyesi yükseltirken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Sonuç itibariyle hammaddelerin önemini, ne için kullanıldıklarını anlamanız başlangıç aşaması için son derece önemli. Eğer hammaddelerinizi strateji kurup doğru yerler için kullanırsanız kısa sürede köyünüzü geliştirebilirsiniz.

Klanlar yeni köy kurma rehberimiz için tıklayınız
 

Benzer konular

Google ads alanı