Neler yeni

Tanıtım League of Legends ile Wild Rift arasındaki farklar neler?

Rektör

Yönetici
Kurucu
Katılım
19 Ağu 2019
Mesajlar
70


Riot Games 10. yıl etkinlikleri kapsamında sonunda League of Legends’ı telefonlara ve konsollara uygun hale getirmeye karar verdi ve bunu açıkladı. Bu esnada tabi ki telefonlardan ve konsollardan oyunu daha rahat oynayabilmek için bazı değişikliklere gidilmeye karar verildi. Kısacası Wild Rift, bildiğimiz League of Legends’dan biraz daha farklı olacak. Gelin bu farklar neler bir göz atalım.
Wild Rift ile Summoner’s Rift arasındaki farklar
Riot Games mobil oyunlarda ortalama oyun süresini oynanabilirliği artırması açısından biraz daha kısıp 15-20 dakika aralığına çekmeye çalışıyor. Bu yüzden oyunda ve haritada bazı değişiklikler var. Bu değişikliklerden ilk oyunda maksimum 15. seviyeye kadar çıkabiliyor olmamız. Oyunun daha hızlı gelişmesi ve bitmesi için 18 olan seviye sınırı 15’e çekilmiş. Her bir yetenek 4 kere geliştiriliyor. Ultimate yetenekler ise 3 kere geliştiriliyor. Kulelerin barikatları yok. Ayrıca yanınızda minyon öldüğünde son vuruş atmamış olsanız bile altın kazanacaksınız. Sadece son vuruş biraz daha fazla altın verecek. Ayrıca haritada Skaner’ınkilere benzeyen totem alanları var ve totem satın almanıza gerek yok.

Kontroller
Oyunu mobilden veya konsoldan oynamak tabi ki mouseda alıştığımız o rahatlıktan çıkmamıza neden olacak. Bu yüzden de Riot’un bazı geliştirmeleri mevcut. Harita sol üstte bulunacak. Sol elimiz karakterimizi yürütürken sağ elimiz hedef almamıza ve tıklamamıza yarayacak. Ayrıca şampiyonumuz hep canı en az olan minyonu hedef alacak. Rakip şampiyonları ve kuleleri hedef almak için ekstra bir tuş bulunacak.
Şampiyonlar
LoL’de şu anda 145 şampiyon bulunuyor. Fakat tabi ki bunların hepsi mobilde oynamak için uygun değil. Wild Rift’te 40 şampiyon bulunacak ve LoL’ün en popüler şampiyonları bu 40 şampiyonu oluşturacak. Ayrıca bazı kostümler ve animasyonlar Wild Rift’e gelmeyecek. LoL hesabımızdaki şampiyonlar da ayrıca Wild Rift’e aktarılmayacak. Wild Rift’e sıfırdan başlamamız gerekecek.

Oyun için şimdilik mobil ile konsol arasında çarpraz platform desteği de düşünülmüyor.​
 

vajjelinn

Normal Üye
Katılım
1 Şub 2021
Mesajlar
4
Konum
istanbul
oyun çıktı ama hiçbir sitede satılmıyor epinleri güvenilir satan bir yer varmı yoksa google play cüzdan kodu fln mı alıcaz oyuna para yüklemek için. Google play içinde bir site buldum ama direk oyun parası satılsa daha iyi https://www.epin.com.tr/google-play-bakiyesi
 
Google ads alanı