Neler yeni

Left 4 Dead Nasıl Bir Oyundur?

istanbul

Normal Üye
Katılım
25 Ağu 2019
Mesajlar
90
Left 4 Dead.jpg

Left 4 Dead, 2008 tarihinde piyasaya sürülen çok oyun ve tek oyuncu ile oynanabilen hayatta kalma ve korku temalı bir video oyunudur. Valve Corporation ve Certain Affinity tarafından geliştirilmiştir. Bir çok ödül almış bir oyundur. Oyunda kendinizi korku filminin içindeki gibi hissedeceksiniz ve oyunun baş kahramanı siz olacaksınız. Bu oyun korku severler için harika bir oyundur. Bu oyun çoğu oyun severin oyun listesinde yer edinmiştir.

Oyunun konusuna gelecek olursak; Güney Amerika'nın şehirlerinde zombi istilası oluyor, sizin ve takımınızın yapması gereken şey şehri zombi istilasından kurtarmak olacak. Oyunda grup halinde oynamak her zaman daha faydalı olacaktır çünkü tek olduğunuzda ölme ihtimaliniz yüksek. Oyunda ki gruplar 4 kişilik ve bu oyunda 4 kişi de her yerden ortaya çıkan zombilerle baş etmeye çalışacaktır. Her oyuncu bir karakter seçiyor ve macera korku dolu bir serüven başlıyor. Bu karakterler; Zoe, Bill, Francis, Louis.

Oyundaki karakterlerin biri birinden güçlü değildir, hepsi aynıdır. Oyunu tek kişi ya da çok kişi oynandığını belirtmiştik. Peki tek kişilik senaryo nasıl işliyor?

Oyunu tek kişi oynuyorsanız, karşınıza 4 senaryo çıkacak, ve bu senaryolar kendi aralarında 5'e ayrılacak. Her bölüm kendine özgü özellik ile siz oyun severlerin karşısına çıkacak. Oyunu çok oyuncu ile oynuyorsanız; grubunuz 4 kişi olmalıdır. Her oyuncu var olan karakterlerden birini seçiyoruz. Ve takım arasında inanılmaz bir takım ruhu ile oyuna başlıyoruz ve grup olarak oyuna devam ediyoruz. Bir tavsiye vermek gerekirse; Grup oyunları her zaman daha keyif verici olmuştur, bu nedenle bu oyunu grup olarak oynarsanız daha çok keyif alacaksınız.
 
Google ads alanı