Rehber Minecraft Portal Yapmak

admin

Yönetici
18 Ağu 2019
259
30
28
Başarım
0
Kocaeli
www.oyunlab.net
1568477032428.png

Minecraft Portal Yapımı

Herkese merhaba değerli Forum'un değerli üyeleri ve ziyaretçileri. Portallar inanılmaz şeyler değil mi sizce de? Farklı boyutlara ışınlanmanıza olanak sağlayan gizemli kapılar, geçitler. Bu konumda sizlere Minecraft'ta bulunan portalları anlatacağım.


Minecraft Portallar

Minecraft'ta portallar, elde etmeniz için çok uğraş göstermeniz gereken ama bir kez elde edince de tadına doyamayacağınız, size bir sürü kaynak sağlayan, başka boyutlara ışınlanmanızı sağlayan geçitlerdir. Minecraft'ta iki çeşit portal ve bu portalların açıldığı iki çeşit dünya vardır. Bunlar End ve Nether dünyasıdır. End'e gitmeniz için end portalı, Nether'a gidebilmeniz için de nether portalına ihtiyacınız var. Ancak bunları o kadar kolay elde edemezsiniz. Şimdi sırasıyla bu portallara nasıl ulaşacağınıza bakalım.


Nether Portalı

Anlatmaya nether portalı ile başlama nedenim end portalına ulaşmak için Nether'a ihtiyacımızın olması.
Nether portalını bulamazsınız, yapmanız gerekir. Nether portalını yapmak için en az 10 tane obsidyen elde etmelisiniz. Obsidyenleri resimdeki gibi yerleştirdiğiniz takdirde portalınız hazır olacaktır. Çalışmasını sağlamak için çakmak ile portalı yakmalısınız.
Nether'da end portalını bulmanızı ve onu çalıştırmanızı sağlayacak Blaze isminde bir yaratık bulunur. Bu yüzden end portalına ulaşmanız için önce Nether'a gitmeniz gerekir.

1568477049867.png

Nether portalı örnekleri


End Portalı

End portalı, sizi End dünyasına götürecek olan portaldır. End'e giderseniz ve oradaki Ender Dragon'u öldürürseniz oyun biter. Ama bu o kadar basit bir iş değil. End'e gitmek de basit değil. End portalını bulmak oldukça emek ve zaman ister. End portalını bulmak için en az 10 adet ender gözüne ihtiyacınız var. End portalını aktif etmek için de yine yanınızda fazladan 10-12 tane ender gözü bulundurmalısnız. Ender gözlerini elde etmek için yapmanız gereken şey Enderman'lerden ender incisi düşürmek ve Blaze'lerden de blaze çubuğu düşürmek. Ama ender gözü blaze çubuğu ile yapılmıyor. Blaze çubuğu ile blaze tozu yapılması gerek. Bunun için balze çubuklarını çalışma masana koymamız gerek. Bu şekilde blaze tozu elde etmiş olacağız. Ender gözü için çalışma masasında ender incisini ve blaze tozunu yan yana koymanız yeterli.

End portalını bulmak için bu end gözlerini havaya atın ve gittiği yönü takip edin. Bunu yaparken end gözlerini israf etmeyin çünkü end portalı çok uzaklarda olabilir. Bir ender gözü attığınız zaman yaklaşık 200 blok boyunca aynı yönde ilerleyin ve bir tane daha ender gözü atın. Bu şekilde idareli kullanmış olursunuz. Portalı bulduğunuz zaman bir başarım kazanacaksınız. Portalı aktif etmek için portaldaki blokların üstüne ender gözlerini yerleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra o muhteşem end portalı açılmış olacak. Artık Ender Dragon'u öldürüp oyunu bitirebilirsiniz.

1568477069810.png