Neler yeni

PC Kapanma Sorunu

Void

Normal Üye
1569331981942.png

Beyler öncelikle sorun dayz ile ilgili değil benim pc ile ilgili
Sorun şu bilgisayar oyun oynarken birden sesler sapıtıyo mavi ekran verir gibi oluyo ve monitöre sinyal gelmiyo
İlk başta ekran kartı ısınma sorunu yaptığını sanıp afterburner ile takip ettim ama ekran kartı 60 işlemci ise 40 derecelerdeyken bile yapıyo bunu
Ayrıca sadece arma gibi ağır oyunlarda değil underground2 gibi eski oyunlarda bile yapıyo şimdiye kadar arma3 , insurgency , nfs u2 , beamng , city car driving , gta4 te yaşadım bu sorunu bu oyunlardayken birden sinyal kesiliyo kitleniyo pc
Ben ekran kartı ile ram lerden şüpheleniyorum eğer aranızda bu sorunu yaşamış olan birisi varsa veya herhangi birşeyden şüphelenen varsa söylerse sevinirim

Sistem şu
Amd FX 8350
Asus Radeon RX470 (4gb)
Asus 970 Pro (Anakart)
GSkill Ripaws 4x2 ddr3 ram (1300 küsür mhz)
Zalman 700 watt power
Win10 Pro 64bit

Şimdi beyler driver lar eksiksiz ve güncel
Pc daha 6 aylık fanda doğru düzgün toz bile yok
Sistem sıcaklığı dediğim gibi ekran kartı 60 işlemci 40 derecedeyken bile sorunu yaşayabiliyorum
Hatalar sadece harddiskte bulunan oyunlarda oluyo örneğin aynı motoru kullanmalarına rağmen ssd de olan csgo da 15 saat oynasamda bişey olmuyo fakat harddisk te olan insurgency kafasına göre kapanıyo

Bide beyler benim işlemci soğutucuyla ram lerden biri temas ediyo hatta soğutucu bildiğin dayıyo ram e acaba soğutucunun sıcaklığı ram i etkileyip soruna neden olabilirmi

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden saolun​

Google ads alanı