Neler yeni

Rocket League: Kulüpler

Void

Normal Üye
Katılım
24 Eyl 2019
Mesajlar
69
1569303910305.png

Rocket League: Kulüpler

Merhaba arkadaşlar! Bu konumda sizlere Rocket League oyununa yeni gelen kulüpler hakkında bilgiler paylaşacağım.

Kulüp Yaratma ve Üyelik

Evet ilk önce kulübü nasıl oluşturacağınızı söyleyeceğim. Oyna/Play butonuna basıyoruz. Daha sonra Oyna/Play menüsünden Kulüp Oluştur/Create Club seçeneğine tıklıyoruz. Ondan sonra Kulüp ismini, etiketini, birincil ve ikinci rengini belirleyerek kulübü oluşturabiliriz.

Kulübü Oluşturduktan Sonra Neler Yapabiliriz?

Screenshot_7.png

Özel maç oluşturabilir veya katılabiliriz, Kulüp hakkında haber yapabiliriz, Takım renklerini değiştirebiliriz, Kulübün ismini ve etiketini değiştirebiliriz ve son olarak Kulübü kapatabiliriz.
Rekabetçi veya Basit Eğlence Maçlarında Kulübün Etkisi

Takımınızın üyeleri ile maç girdiğinizde eğer karşıdaki kişilerde takımının üyeleriyle girdiyse otomatik olarak kulüp maçları başlıyor. Belirlediğiniz renklere göre stadyumdaki renkler de değişebiliyor. Takımların renkleri birbirine benziyorsa veya aynıysa burada seçtiğiniz ikincil renkler devreye giriyor. Eğer onlar da benziyorsa veya aynıysa Rocket League sistemi otomatik tarafsız bir renk belirliyor.
Kulüp Sahipliği

Eğer bir takım sahibiyseniz ve takımdan ayrılmak istiyorsanız veya liderliği bırakmak istiyorsanız takımda bulunan başka birine liderlik atayabilirsiniz. Yani kulüpten çıkmadan önce zorunlu olarak liderliğinizi başka bir üyeye bırakmanız gerekmekte. Eğer bir kulüp kurmak istemeyip bir kulübe katılmak isterseniz katılmak istediğiniz kulübün sahibiyle bir parti oluşturun ve size davet atmasını söyleyin. Davet geldikten sonra ekranınıza bir bildirim gelecek. Buradan kabul ederek kulübe katılabilirsiniz.
Onaylanmış Kulüpler

Eğer Rocket League sahibiyseniz herkes kulüp oluşturabiliyor. Bazı kulüpleri ayırmak için Rocket League bu sistemi getirmiş. Örneğin E-spor takımları onaylanmış kulüplere giriyor.
Kulüpler En Fazla Kaç Üyeye Sahip olabilir?

Kulüpler en fazla 20 üyeye sahip olabilir. Onun dışında kulübünüz etkin olması için illa ki 20 üye olun gibi bir kural yok.
Birden Fazla Kulübe Katılabilir miyim?

Eğer bir kulüpte bulunuyorsanız onun dışında başka bir kulübe katılamazsınız. Rocket League böylelikle 2 kulüpte olmayı engellemiş.
Kulübümü Nasıl Onaylı Yaparım?

Rocket League ekibi şu an böyle olaylar için kulüp sahibine direk ulaştığını dile getiriyor. Yani sizin yapmanız gereken bir şey yok.
Onaylı Kulübünüzün İsmini veya Kısaltmasını Değiştirirseniz Ne Olur?

Böyle bir şey yapacaksanız iyi düşünün çünkü eğer kulübünüz onaylıysa kulübünüzün onayı gidecektir.
Kulüp Şut gibi İstatistikleri Tutuyor mu?

Şu an da bunlar sayılmıyor fakat eklense bile ekstra bir etkisi olmayacak.​
 

Benzer konular

Google ads alanı