Neler yeni

"Rust'tan sıkıldınız mı? BİZE NE?"

  • Konbuyu başlatan Sörvivor
  • Başlangıç tarihi
S

Sörvivor

Biz demiyoruz, yapımcısı diyor...
Rust'ı duymuşsunuzdur, hatta çok büyük bir ihtimalle birkaç arkadaşınız ile denemiş bile olabilirsiniz. Rust hakkında bahsedebileceğimiz pek bir şeyin olduğunu bile düşünmüyorum. Kendi akranları arasında başarılı sayılabilecek bir başka hayatta kalma oyunudur kendisi.

Yaklaşık üç senedir erken erişim evresinde olan Rust'ın oyuncu kitlesinin özellikle son zamanlarda fazlasıyla şikayet ettiği birkaç durum söz konusu. Yeni güncellemelerin oyunu yeteri kadar heyecanlı bir hale getirmediğini ve bir yerden sonra yine sıkılmaya başladıklarını dile getiren oyunculara sonunda Rust'ın yapımcısı Garry Newman'dan bir açıklama geldi. Basitçe söylemek gerekirse kendisi "Rust'tan sıkıldıysanız, oynamayı bırakın," diyor.

1568842663438.png

"Ping-pong gibi bir döngüde sıkışıp kaldık. Bir güncelleme yayınlıyoruz, bu güncellemeyi bir aylığına seviyorsunuz, sıkılıyorsunuz, sistemi suçluyorsunuz, birkaç ay ağlıyorsunuz, sonra bir başka güncelleme daha yayınlıyoruz - ve yine aynı şey oluyor."

Newman'ın bu açıklaması ilk bakışta biraz bencilce geliyor ancak daha sonra kendi açısından ne kadar haklı olduğunu fark edebiliyorsunuz. Kendisi de bununla ilgili bir cümle kuruyor zaten:

"Eğer oyundan sıkıldıysanız oynamayı bırakın gitsin. Ama sinirlenmeden önce geçtiğimiz üç sene boyunca sadece sizden aldığımız 20 dolar karşılığında neler verdiğimizi bir düşünün. Rust'ı ileri taşımak adına çok güzel planlarımız var ancak son 1000 saatini oyundan nefret ederek geçirenler için bu gelişmelerin hiçbiri yeterli olmayacaktır."

Newman'ın açıklaması aslında hem doğru, hem de yanlış. Siz ne düşünüyorsunuz?
 
Google ads alanı