Neler yeni

Haberler & Güncellemeler Steam Fiyatı Toplam 78 TL Olan 3 Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

FeyyazAdatepe

Normal Üye
Katılım
20 Mar 2020
Mesajlar
201
Steam ücretsiz oyun köşemizin bugünkü konuğu Tomb Raider, Deiland ve Drawful 2 oldu. Standart Steam fiyatı toplam 78 TL olan oyunlar, bir süre boyunca ücretsiz erişime açık kalacak. Bu süre zarfında oyunları kütüphanenize ekleyip, ömür boyu ücret ödemeden oynayabilirsiniz. Gelin detaylara birlikte bakalım.


Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam, zaman zaman çeşitli kampanyalarla oyun tutkunlarını etkilemeye çalışıyor. Şimdi, özellikle de COVID-19 salgını nedeniyle eve tıkılan oyun tutkunlarını düşünerek bir kampanya başlatan Steam, bazı oyunları ücretsiz olarak sunmaya başladı.


Steam'in yeni kampanyası, toplamda 78 TL karşılığında satın alınabilen Tomb Raider, Deiland ve Drawful 2 isimli oyunları merkezine alıyor. Bugün itibarıyla başlayan kampanya bir süre daha devam edecek ve bu kampanyadan faydalanan oyun tutkunları, oyunlara ücretsiz erişebilme imkânı yakalayacaklar. Yani bu oyunları kütüphanenize ekledikten sonra bir daha satın almak zorunda kalmayacaksınız.


Tomb Raider nasıl bir oyun?

aa2c41cc5bfb0e4e0ca48043545acdc052ee5bb7.jpeg

Square Enix tarafından geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider, Steam üzerinde normalde 35 TL'den satışa sunuluyordu. Oyunu tanıtmak için yayınlanan metinde oyun hakkında şu ifadeler yer alıyor: “Bir Japon efsanesi üzerine araştırma yapmak için 21 yaşındaki Lara Croft, gemi aracılığıyla Japonya’ya bir yolculuk düzenler fakat gemisi adaya yaklaşır yaklaşmaz şiddetli bir fırtına ile ikiye ayrılır ve Lara kendisini Yamatai adasında bulur. Hayatta kalmak için hem fiziksel hem de duygusal işkencelere katlanmak zorundadır. Bu adada hayat felsefesini ve 'Tomb Raider' kişiliğini kazanmaya, keşfetmeye başlar fakat Güneş Kraliçesi Himiko'nun adasında ters giden bir şeyler vardır.”


Drawful 2 nasıl bir oyun?
56557ce1-9f1e-4d84-908d-6b2a637a1267.jpg


Steam fiyatı normalde 18 TL olan Drawful 2, arkadaşlarınızla bir araya gelmeden de topluca oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun. Bu oyundaki amacınız, herhangi bir şeyi çizip arkadaşlarınızın bunu bilmesini sağlamak. Çizdikleriniz, genellikle komik ve garip şeyler olacak. Drawful 2'nin etkileyici yanlarından bir tanesi de telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak da oynayabiliyor oluşunuz. Yani Steam'in remote hizmetini kullanarak oyunu telefonunuza ya da tabletinize aktararak bilgisayar başında oturmaktan kurtuluyorsunuz. Ayrıca bu oyunu oynayabilmek için güçlü bir bilgisayarınızın olmasına da gerek yok.


Deiland nasıl bir oyun?
2d307570-a602-4b22-8a7c-4c14883bb7f4.jpg

Steam fiyatı normalde 25 TL olan Deiland, tek oyunculu bir RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu türdeki oyunları sevenlerdenseniz tarımdan inşaatlara kadar birçok alanda faaliyet göstereceğiniz Deiland'e bir şans verebilirsiniz.

Oyunları ücretsiz olarak sahip olmak için yapmanız gerekenler:
  • Dünyadaki pek çok oyun tutkununun zaten bir Steam hesabı bulunuyor ancak daha önce bir Steam hesabı edinmediyseniz burada bulunan bağlantıyı kullanarak Steam hesabınızı oluşturun ve giriş yapın.
  • Burada bulunan bağlantıyı kullanarak Tomb Raider'ın mağaza sayfasına erişim sağlayın.
  • Burada bulunan bağlantıyı kullanarak Drawful 2'nin mağaza sayfasına erişim sağlayın.
  • Burada bulunan bağlantıyı kullanarak Deiland'in mağaza sayfasına erişim sağlayın.
  • Yönlendirildiğiniz sayfalarda 'Hesaba Ekle' yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayın.
  • Oyunlar, saniyeler içerisinde Steam kütüphanenize eklenecektir.
 
Google ads alanı